Bağcılar'da sıcaktan bunalan hayvanlar buhar püskürtme sistemiyle serinliyor

İSTANBUL (AA) – Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi'nde bulunan kedi ve köpekler, bunaltıcı sıcaklığın hissedildiği yaz günlerinde buhar püskürtme sistemiyle serinletiliyor.​​​​​​​ Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hafta başından beri kendini gösteren boğucu sıcaklardan vatandaşlar kadar sokak hayvanları da olumsuz etkileniyor. Bağcılar Belediyesi de mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklara maruz kalan sokak hayvanları için serinleme sistemini..

Bağcılar'da sıcaktan bunalan hayvanlar buhar püskürtme sistemiyle serinliyor
Yazar : Tarih : Okunma : 3 views Yorum Yap

İSTANBUL (AA) – Bağcılar Belediyesi Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi'nde bulunan kedi ve köpekler, bunaltıcı sıcaklığın hissedildiği yaz günlerinde buhar püskürtme sistemiyle serinletiliyor.​​​​​​​

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, hafta başından beri kendini gösteren boğucu sıcaklardan vatandaşlar kadar sokak hayvanları da olumsuz etkileniyor.

Bağcılar Belediyesi de mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklara maruz kalan sokak hayvanları için serinleme sistemini tekrar hizmete soktu. Hayvan Barınma ve Müşahede Merkezi'nde hayvanların güneşlendiği ve gezdiği alanda buharlı sistemle serinleme hizmeti verilmeye başlandı. Barınaktaki yüzlerce sokak hayvanı, sıcak hava dalgasının etkisinden korunması için gün içinde belirli periyotlarla üstten püskürtülen buharla serinletiliyor.

Sağlıksız ve tedaviye muhtaç köpeklerin bakımı ve tedavileri de barınakta görevli veterinerler tarafından yapılıyor.

Öte yandan, sokakta yaşayan havanlara yönelik yapılan çalışmalar da hız kesmeden devam ediyor. Sağlık İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler sokakta yaşayan hayvanlar için 63 parktaki mamamatiklere ve sokaklarda belirlenen noktalara mama bırakıyor. Ayrıca, ilçe genelindeki suluklar da dolduruluyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, sadece insanlara değil hayvanlara karşı da sorumluluklarının olduğunu belirterek, "Can dostlarımızın kavurucu sıcaklardan zarar görmelerine, aç ve susuz kalmalarına kayıtsız kalamayız. Bunun için bütün önlemlerimizi aldık. Elimizden geldiğince zorda kalmamaları için gayret gösteriyoruz." ifadelerini kullandı.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi