Balıkesir'de 120 sülün doğaya salındı

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'in Bandırma ve Erdek ilçelerinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü çiftliklerinde yetiştirilen 120 sülün, doğaya bırakıldı. Yetiştirme istasyonlarından alınan sülünler, yetkililer tarafından Kapıdağ Yarımadası'nda 3, Bandırma Karadağ'da 2 bölge ile halen kazı çalışmaları devam eden Hisartepe mevkiindeki Akrodaskyleion'da doğal yaşamla buluşturuldu. Sülünlerin doğaya bırakılmasında Milli Parklar Genel Müdürlüğü personeli biyolog..

Balıkesir'de 120 sülün doğaya salındı
Yazar : Tarih : Okunma : 0 views Yorum Yap

BALIKESİR (AA) – Balıkesir'in Bandırma ve Erdek ilçelerinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü çiftliklerinde yetiştirilen 120 sülün, doğaya bırakıldı.

Yetiştirme istasyonlarından alınan sülünler, yetkililer tarafından Kapıdağ Yarımadası'nda 3, Bandırma Karadağ'da 2 bölge ile halen kazı çalışmaları devam eden Hisartepe mevkiindeki Akrodaskyleion'da doğal yaşamla buluşturuldu.

Sülünlerin doğaya bırakılmasında Milli Parklar Genel Müdürlüğü personeli biyolog Kader Güleç, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Kaan İren, Ergili Mahallesi Muhtarı Ercan Çağlar da hazır bulundu.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi