Bursa iş dünyasından Kastamonu'daki sel mağdurlarına destek

BURSA (AA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, iş dünyasının destekleriyle hazırlanan su ve temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı iki yardım tırı, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'ya gönderildi. Odadan yapılan açıklamaya göre, tırlar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Taşdemir ile Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Korusu..

Bursa iş dünyasından Kastamonu'daki sel mağdurlarına destek
Yazar : Tarih : Okunma : 2 views Yorum Yap

BURSA (AA) – Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde, iş dünyasının destekleriyle hazırlanan su ve temel ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı iki yardım tırı, sel felaketinin yaşandığı Kastamonu'ya gönderildi.

Odadan yapılan açıklamaya göre, tırlar, BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Yüksel Taşdemir ile Bursa Genç Sanayici İş İnsanları ve Yöneticileri Derneği Yüksek İstişare Kurulu Başkanı ve Korusu Genel Müdürü Kerim Demiral tarafından odanın hizmet binası önünden Kastamonu'ya uğurladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, şu ifadeleri kullandı:

"Pandeminin sosyal ve ekonomik etkileri sürerken, ülkemizin güneyinde orman yangınları, şimdi de maalesef Batı Karadeniz’de sel felaketi ile mücadele ediyoruz. Afetlerden etkilenen tüm vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyor, hayatını kaybedenlere ise Allah’tan rahmet diliyorum. Bursa iş dünyası olarak afetlerle mücadelede devletimizin yanındayız. İnşallah omuz omuza vererek, dayanışma içinde bu zorlukları atlatacağız. Bursa iş dünyası, geçtiğimiz günlerde yangından zarar gören bölgelere iki tır yardım malzemesi ulaştırmıştı. Üyelerimiz yine örnek bir tavırla Kastamonu’daki sel felaketinden zarar gören vatandaşlarımızın ihtiyaçlarının karşılanması için seferber oldu. Çok kısa bir sürede iki tır dolusu yardım malzemesi hazırlandı. Başta su olmak üzere temel gıda ve ihtiyaç malzemelerinin yer aldığı tırlarımızı Afet Koordinasyon Merkezine uğurladık. Yardımlara katkı sağlayan her bir üyemize teşekkür ediyorum."

Taşdemir de Türkiye’nin yaşadığı her afette ve zorlu süreçte Bursa iş dünyasının ihtiyaç sahiplerine yardım ettiğini vurguladı.

Bundan sonra da devletin yönlendirmesiyle afet yaşanan bölgelere ellerinden gelen yardımı yapacaklarını aktaran Taşdemir, "Bütün vatandaşlarımıza 'geçmiş olsun' dileklerimi iletiyor, aynı felaketlerin yaşanmamasını temenni ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Demiral ise ülke olarak zor zamanları birlik, beraberlik ve dayanışma içinde atlatacaklarını ifade etti.

Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşların yakınlarına baş sağlığı dileyen Demiral, "Bölgedeki yaraları hep birlikte saracağımıza inanıyoruz. Bölgenin ihtiyaçları doğrultusunda böyle bir yardım kampanyası başlatarak bizlerin de desteğine vesile olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odamıza teşekkür ediyorum. Afetten etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun." açıklamasını yaptı.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi