Gelecek Partisi Kocaeli Serap Çakır’a Emanet

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Bağımsız Aday olarak seçimlere katılan Çakır, sonuçlarda 4. sıraya yerleşti. Ak Parti’den Zinnur Büyükgöz %51.77 CHP’den Recep Dursun %29.45 SP’den Burcu Çetinkaya %7.93 Bağımsız Aday olarak ise Serap Çakır tek başına %7.79 oy almıştır. Kocaeli genelinde çok sevilen ve sayılan Serap Çakır, 07 Ocak 1978 yılında Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğdu…

Gelecek Partisi Kocaeli Serap Çakır’a Emanet
Yazar : Tarih : Okunma : 46 views Yorum Yap

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde Bağımsız Aday olarak seçimlere katılan Çakır, sonuçlarda 4. sıraya yerleşti. Ak Parti’den Zinnur Büyükgöz %51.77 CHP’den Recep Dursun %29.45 SP’den Burcu Çetinkaya %7.93 Bağımsız Aday olarak ise Serap Çakır tek başına %7.79 oy almıştır.

Kocaeli genelinde çok sevilen ve sayılan Serap Çakır, 07 Ocak 1978 yılında Kocaeli’nin Gebze ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gebze’de tamamladı. 19 Mayıs Üniversitesi Samsun Meslek Yüksek Okulu Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü-Medya ve İletişim ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinde okudu.

Çakır, 2015-2017 yılları arasında Gebze Spor Kulüp Başkanvekilliği 2015-2016 yılları arasında Gebze Spor Engelliler Spor Kulüp Başkanlığı görevini yürüttü. Dünyanın en büyük sivil toplum kuruluşlarından birisi olan olimpiyatların (Special Olympics) turnuvalarının Gebze’de düzenlenmesini sağlayarak ev sahipliği yaparak ilçede bir ilki gerçekleştirdi.

Çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla ortak projeler düzenledi. Düzenlenen Bölgesel yarışmalarda yılın en başarılı iş kadını birincilik ödülü, yılın en iyi internet gazetesi ödülü ve Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu tarafından Engellilere Destek özel ödülü aldı. Serap Çakır evli ve iki çocuk annesidir.

15 Temmuz 2021 günü sosyal medya hesaplarından iş yoğunluğu sebebi ile istifa ettiğini açıklayan Ömer Faruk Başaran, bayrağı yeni İl Başkanı Serap Çakır’a devir edecek. Bir ay’ı aşkın süredir Kocaeli’de yapılan kamuoyu araştırması ise Serap Çakır’ın rüzgarını estirmişti, Kocaeli beklediği İl Başkanına kavuştu. Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve Genel Başkan Yardımcılarının istişareleri sonucu Serap Çakır’ın ataması gerçekleşti.

Kurucu İl Başkanı Ömer Faruk Başaran ise Serap Çakır’a her zaman destek olacağını ve kurucular kurulundaki görevine devam edeceğini açıkladı.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi