Gelecek Partisi Kocaeli’de Bayrak Değişimi

Gelecek Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı ve Kocaeli Koordinatörü Cuma İçten’e Kocaeli’de neler yaşandığını sorduk. Şu anda Gelecek Partisi Kocaeli İl Siyasi İşler Başkanı Ergün Türk’ün Vekaleten Başkanlığı yürüttüğünü Ömer Faruk Başaran ile birlikte bayrak değişimi sürecini beraber yaşayacaklarını ifade etti. ‘’Kocaeli’de Gelecek Partisi adına güzel gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 12.12.2019 tarihinde Genel Merkez olarak..

Yazar : Tarih : Okunma : 284 views Yorum Yap

Gelecek Partisi Genel Başkan Baş Danışmanı ve Kocaeli Koordinatörü Cuma İçten’e Kocaeli’de neler yaşandığını sorduk.

Şu anda Gelecek Partisi Kocaeli İl Siyasi İşler Başkanı Ergün Türk’ün Vekaleten Başkanlığı yürüttüğünü Ömer Faruk Başaran ile birlikte bayrak değişimi sürecini beraber yaşayacaklarını ifade etti.

‘’Kocaeli’de Gelecek Partisi adına güzel gelişmeler oluyor. Bildiğiniz gibi 12.12.2019 tarihinde Genel Merkez olarak kurulduğumuz günün akabinde ocak ayında biz hemen bir yapılanmaya gittik ve kısa sürede İl Başkanımızı atadık, Ömer Faruk Başaran kendisi Kocaelili ve bir iş adamı.

Bu süreç içerisinde ilçelerdeki teşkilatlanmalarımızı kurdu sağolsun, il yönetimini oluşturdu Gençlik Kolları Kadın Kollarını atamasını yaptı ve yaklaşık 15-16 aylık bir süre içinde güzel çalışmalar yaptı, sağolsun kurucumuz aynı zaman da.

 Ömer Faruk Başaran biraz da bizim isteğimizle ricamızla kendisi İl Başkanı oldu ve yüküne de yük katmıştı oldu, ama elhamdulillah bu 15-16 aylık süreci başarılı bir şekilde geçirdi. Şimdi bayrağı yeni bir arkadaşa devir etmek istiyor, kendisinin isteği kendisinin talebi çünkü onun da bir iş adamı olması hasebiyle kendisinin avrupa da emlak ve gayrimenkul ile alakalı yeni bir yapılanması söz konusu.

Bizde Gelecek Partisi olarak açıkçası İl Başkanlarımızın harıl harıl çalıştığı bir siyasi partiyiz, zamanlarını veriyorlar maddi kaynaklarını oluşturuyorlar insanlara dokunuyorlar. Bizim ciddi Projelerimiz var Genel Merkez olarak bunları böyle yapmak için de epey bir mesai yapmak gerekiyor. Kendisinin yoğunluğu şu an da bu mesaiyi kaldıracak şekilde olmadığı için kendi kararı ile bir bayrak değişimi olacak.

Umuyorum hemen Kurban Bayramı’ndan sonra hem teşkilatlarımızın kabul gördüğü, hem Kocaeli deki insanlarımızın teveccüh göstereceği yeni bir İl Başkanı ile yolumuza devam edeceğiz, dolayısıyla bu bizim için olumlu güzel bir gelişme.

Ben özellikle sizin nezdinizde de Ömer Faruk Başaran Başkanımıza bu süreç içerisinde göstermiş olduğu emek ve bu bayrak değişiminde de verdiği destek için kendisininde bu konu da referansları olacağı için teşekkür ediyorum.

Bu aslında her Parti’de şahit olacağınız bir durum değil; İnsanlar belli bir süre İl Başkanlığı yaptıktan sonra kolay kolay makamlarını bırakmak istemezler. Nitekim bizim Gelecek Partisi kadroları da işte görüyorsunuz biz rica ediyoruz görevi alıyorlar ve onlar belli bir kademeye getirdikten sonra da görevi yeni arkadaşlara devretmekten hicap duymuyorlar, bir sıkıntı küskünlük kırgınlıkta duymuyorlar. Dediğim gibi biz Ömer Faruk Başaran ile birlikte beraber Kocaeline hizmet etmeye devam edeceğiz inşallah.

Diğer bir soru ise şu anda kaç kişinin aday olduğu yönünde oldu.

Aslında biz az önce İl Yönetimi ve İlçe Başkanları ile bir toplantı yaptık, ortaya çıkan dört/ beş isim var bunlar dan bazıları zaten gelecek partisi kadrolarında, bazıları da Kocaeli de bilinen sevilen insanlar.

Bu süreci birlikte yöneteceğiz görüşmeler yapılacak, Ömer Faruk Başkanımızın da içinde olduğu bu süreçte Kocaeli için doğrusu ne ise biz o kararı vereceğiz, yeni bir Başkan ile kaldığımız yerden Bayrak değişimini devam ettireceğiz.

Tabi Kocaeli ile ilgili yapmayı düşündüğümüz planlarımız programlarımız var yerel anlamda, Kocaeli biliyorsunuz bir sanayi bölgesi ve biz Türkiye’ye olan katkısını çok daha fazla yukarılara çekmek istiyoruz!

Haberin detayları YouTube röportajımızda

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi