Genç Dostu Şehirler Kongresi'nden Bursa'ya “Genç Dostu Şehir Ödülü”

– Ödül, Ankara’da gerçekleştirilen törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’a verildi

Genç Dostu Şehirler Kongresi'nden Bursa'ya “Genç Dostu Şehir Ödülü”
Yazar : Tarih : Okunma : 0 views Yorum Yap

BURSA (AA) – Bursa Büyükşehir Belediyesi, gençleri merkeze alan projeleri ve gençlik kulübü uygulamasıyla, Ankara'da Türkiye Belediyeler Birliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde düzenlenen Genç Dostu Şehirler Kongresi'nde ödüle değer görüldü.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Genç Dostu Şehirler Kongre ve Sergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımlarıyla ATO Congresium Kongre ve Sergi Merkezi'nde yapıldı. Kongrede, Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Yarışması'na katılan belediyelerden dereceye giren 22'sine ödülleri verildi. Bursa Büyükşehir Belediyesi de gençleri merkeze alan projeleri başta olmak Büyükşehir Gençlik Kulübü uygulamasıyla "Genç Dostu Şehir Ödülü"ne layık görüldü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bursa'nın ödülünü Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a verdi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, göreve geldikleri ilk günden itibaren gençlere yönelik yapılabilecekler noktasında araştırmalarda bulunduklarını ve yoğun mesai harcadıklarını ifade etti.

Büyükşehir Belediyesi olarak bu doğrultuda gençlik modeli ve faaliyetleri hakkında projeler geliştirdiklerini aktaran Aktaş, şunları kaydetti:

"Gençlik merkezlerimiz başta olmak üzere farklı merkezlerde gençlere yönelik sosyal ve kültürel etkinliklerden kurslara kadar birçok alanda etkinlikler düzenliyoruz. Görükle Gençlik Merkezimizi, ardından Hüsnü Züber Evi Muradiye Gençlik Merkezini hizmete açtık. Önümüzdeki günlerde merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun ismini verdiğimiz bir gençlik merkezinin açılışını daha gerçekleştireceğiz. Gençlik merkezlerimizin yanı sıra Yıldırım ve Görükle Millet Kıraathanelerimiz de gençlerimizin hizmetinde. Gençlik merkezleri ve millet kıraathanelerimizde gençlerimiz derslerini çalışabiliyor, ücretsiz internet imkanı ve kütüphanelerimizden faydalanabiliyorlar. Gençlerimiz bizim geleceğimiz. Güçlü Türkiye'nin gelecekteki yöneticileri olacak gençlerimiz için her türlü imkanı kullanıyoruz."

Aktaş, gençlere yönelik kamplar, eğitim, kültür, sanatsal faaliyetler, e-spor turnuvaları gibi pek çok projeye imza attıklarını hatırlattı.

Gençlikle ilgili tüm çalışmaları Bursa Büyükşehir Gençlik Kulübü çatısı altında topladıklarına değinen Aktaş, şu bilgileri paylaştı:

"Mobil uygulamayı indiren genç kardeşlerimiz, operatör fark etmeksizin 4 GB ücretsiz internet paketine sahip oluyor. Bunun yanı sıra gençlerimiz hayatınıza dokunan onlarca markadan sürekli olarak avantajlar kazanıyor. Ücretsiz yolculuk biletleri, ücretsiz otopark kullanımları, sosyal tesislerde indirimler, farklı kurumlardan alacakları eğitimlerde indirim gibi çeşitli avantajlardan yararlanıyorlar. Bursa'da ikamet eden 15-29 yaş grubundaki herkesin yararlanabileceği, Büyükşehir Gençlik Kulübü uygulamamızdan halen 51 bin 115 gencimiz istifade ediyor. Bursa'yı tam anlamıyla genç dostu şehir haline getirmek için yoğun bir mesai harcıyoruz. Yaptığımız çalışmaların ödüle değer görülmesi ve ödülü de bizzat Cumhurbaşkanımızın elinden almak da bizim için çok büyük bir onur."

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi