Karacabeyli bıçakçılarda bayram yoğunluğu

BURSA (AA) – Bursa’nın Karacabey ilçesinde bıçakçılarda, Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşanıyor. Vatandaşların taleplerine yetişebilmek için gece gündüz bıçak bileme işlemi yapan bıçakçılarda, kurban bıçakları 30 ila 50 liradan satışa sunuluyor. Bıçakçı Dündar Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde bütün işlerinin bıçak bilemek olduğunu ve yaklaşık 2 bin bıçak bilediklerini söyledi. Bayram için bıçağın en..

Karacabeyli bıçakçılarda bayram yoğunluğu
Yazar : Tarih : Okunma : 2 views Yorum Yap

BURSA (AA) – Bursa’nın Karacabey ilçesinde bıçakçılarda, Kurban Bayramı öncesi yoğunluk yaşanıyor.

Vatandaşların taleplerine yetişebilmek için gece gündüz bıçak bileme işlemi yapan bıçakçılarda, kurban bıçakları 30 ila 50 liradan satışa sunuluyor.

Bıçakçı Dündar Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, son günlerde bütün işlerinin bıçak bilemek olduğunu ve yaklaşık 2 bin bıçak bilediklerini söyledi.

Bayram için bıçağın en temel ihtiyaç olduğunu belirten Yaman, bir bıçağı bileme işleminin 5 lira olduğunu anlattı.

Yaman, "Bıçak yeniden yapılmış gibi olacak, bilemenin adabı budur. Bunu yapabilecek usta sayısı nadir. Talebe yetişmeye çalışıyoruz." dedi.

Bıçakçı Mesut Aygün de işlerinin bugünlerde arttığını dile getirdi.

Bayrama 1-2 gün kala işlerinin daha da yoğunlaşmasını beklediklerini vurgulayan Aygün, "Artık vatandaşlarımız kaliteli bıçak kullanarak uzun zaman faydalanmaya çalışıyor. Tavsiyemiz, kurban kesecek vatandaşlarımız işlerini son güne bırakmasınlar. Biz 4 kademeli olarak bileme işi yapıyoruz. Kurban bıçaklarını sokaklarda işinin ehli olmayan kişilere bileyletenler, bıçakların ağızlarını körelmesine neden oluyor. Bıçak köreldiği zaman hayvanı keserken zorluk çıkar ve zor can vermesine neden olur." diye konuştu.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi