Karasu Kaymakamı Helvacı'ya ziyaret

SAKARYA (AA) – SAGET-31 Sahil Güvenlik Bot Komutan Vekili Umurcan Yılmaz ve Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma-18 (DEGAK) Komutan Vekili Halil Atalay, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı'yı makamında ziyaret etti. Ziyarette, Yılmaz ve Atalay, Karasu ilçesinde boğulma ve kayıp vakalarını önlemek amacıyla kurulan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı arama kurtarma timi hakkında bilgi verdi. Kaymakam Helvacı..

Karasu Kaymakamı Helvacı'ya ziyaret
Yazar : Tarih : Okunma : 0 views Yorum Yap

SAKARYA (AA) – SAGET-31 Sahil Güvenlik Bot Komutan Vekili Umurcan Yılmaz ve Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma-18 (DEGAK) Komutan Vekili Halil Atalay, Karasu Kaymakamı Ahmet Naci Helvacı'yı makamında ziyaret etti.

Ziyarette, Yılmaz ve Atalay, Karasu ilçesinde boğulma ve kayıp vakalarını önlemek amacıyla kurulan Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı arama kurtarma timi hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Helvacı da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, time görevlerinde başarılar diledi.

SAGET-31 Bot Komutanlığına bağlı olarak 2 Ağustos'ta faaliyete başlayan Dalış Emniyet Güvenlik Arama Kurtarma-18 (DEGAK) adı verilen özel tim, Karadeniz kıyı şeridindeki sığ sularda meydana gelebilecek deniz kazaları ve boğulma olayları başta olmak üzere su altı ve su üstü arama kurtarma görevi yürütecek.

Tim aracılığıyla Karadeniz sahilinde meydana gelebilecek vakalara daha hızlı müdahale edilmesi hedefleniyor.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi