Sabiha Gökçen’de PCR Testi Skandalı

Yurt Dışından gelen Şahıslara PCR Testi Uygulanmazken, Turistleri Korumak İçin mi Türk Vatandaşlarına PCR Testi Zorunlu tutuluyor Pegasus Havayolları ile İzmir hareket edecek uçak’a binmek üzereyken,   uçağın kapısından geri çevirdiler. Uçuş kapısına gidene kadar defalarca hes kodu sorgulaması yaptılar ancak son an da, 2. doz aşım olmadığı için biletimi değiştirmemi ve PCR testi yaptırmamı..

Sabiha Gökçen’de PCR Testi Skandalı
Yazar : Tarih : Okunma : 70 views Yorum Yap

Yurt Dışından gelen Şahıslara PCR Testi Uygulanmazken, Turistleri Korumak İçin mi Türk Vatandaşlarına PCR Testi Zorunlu tutuluyor

Pegasus Havayolları ile İzmir hareket edecek uçak’a binmek üzereyken,   uçağın kapısından geri çevirdiler. Uçuş kapısına gidene kadar defalarca hes kodu sorgulaması yaptılar ancak son an da, 2. doz aşım olmadığı için biletimi değiştirmemi ve PCR testi yaptırmamı ve ücretsiz yapılacağını söylediler.

Sağlık Bakanlığı Smart Lab isimli firma ile anlaşmış ve kişi başı 250 TL  PCR testi için ücret alıyorlar. 

Vatandaş zaten Pandemi sürecinde maddi ve manevi olarak bitmiş durumda, aileler de var 4 kişilik bir aile PCR testi için 1000 TL ödemek zorunda kalıyor.

Oysa Pandemi sürecinin başından beri Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu açıklamalar da PCR testinin Vatandaşlara ücretsiz olarak yapılacağı söylenmişti. 

Karşımızda doğru düzgün muhattap bulamazken çoğu vatandaş çaresizlik içinde bu ücretleri ödeyerek, yeni biletlerini almak için ayrı bir savaş verdiler.

Bu uygulamanın Hava Alanı’nın dışında direkt Sağlık Bakanlığı tarafından yapılması gerekir. 

Şahit olduklarım 3 aile Almanya uçuşunu kaçırdılar PCR testinin dışında, bu akşam otel de kalmak için ayrıca para ödeyecekler.

Bir diğer VatandaşTrabzon’a cenaze için almış biletini, maddi durumu çok zayıf Pegasus Bilet Satış’ın önünde camı indireceğim diye bağırıyordu. Cenazemi kaçırdım bileti iade alın diyor, iade karşılığı 30 TL verebileceklerini söylüyorlar, zavallı adam çaresiz oraya buraya saldırdı ancak bu konu daki sonucu bilemiyorum.

En önemlisi ise Yurt Dışı’ndan gelen hiç kimseden PCR testi istenmiyor, işte bu nokta can alıcı; Ülkeme Döviz getirecek diye Türk Vatandaşlarının sağlığı ile oynayabiliyor. Turistler’den uzak durmanızı tavsiye etmek durumundayım, çünkü onlar ile ilgili bir kayıt var mı bilemiyorum.

DipNot: 2. Doz Aşımı MHRS’e giriş yapamadığım için yaptıramadım, üstelik TC Kimlik numaram ve şifrem aynı olmasına rağmen.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi