Tekirdağ İl Göç Kurulu Toplantısı yapıldı

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ İl Göç Kurulu Toplantısı, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi. Vali Yıldırım, toplantıda yaptığı konuşmada, göçün günümüzde de devam ettiğini söyledi. İnsanların modern ülkelerde onların imkanlarıyla yaşamayı, iş bulmayı, para kazanmayı arzu ettiği için gruplar halinde kendi ülkelerini terk ettiklerini ifade eden Yıldırım, "Tarım ve hayvancılık işlerinin büyük bir kısmında dışarıdan gelen..

Tekirdağ İl Göç Kurulu Toplantısı yapıldı
Yazar : Tarih : Okunma : 2 views Yorum Yap

TEKİRDAĞ (AA) – Tekirdağ İl Göç Kurulu Toplantısı, Vali Aziz Yıldırım başkanlığında gerçekleştirildi.

Vali Yıldırım, toplantıda yaptığı konuşmada, göçün günümüzde de devam ettiğini söyledi.

İnsanların modern ülkelerde onların imkanlarıyla yaşamayı, iş bulmayı, para kazanmayı arzu ettiği için gruplar halinde kendi ülkelerini terk ettiklerini ifade eden Yıldırım, "Tarım ve hayvancılık işlerinin büyük bir kısmında dışarıdan gelen kişilerin bu işleri yaparak para kazandıkları biliyoruz. Bunu düzene sokmak lazım. Bunun başıboş olmasına müsaade etmemek gerekiyor. Onun içindir ki İçişleri Bakanlığımız da zaman zaman birtakım genelgeler yayınlıyor. Bu genelgeler geldiğinde biz de uygulama gayreti içerisinde oluyoruz." dedi.

İl Göç İdaresi Müdürü Ömer Gümüş, ildeki göçmenlere yönelik yapılan faaliyet ve çalışmalarla ilgili sunum yaptı.

Toplantıda, okullaşma oranının artırılması çalışmaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğünce ev ziyaretlerine devam edilmesine, Göç İdaresi Müdürlüğünce düzenlenen "Muhtarlara Yönelik Göç ve Uyum Konulu Bilgilendirme" toplantılarına devam edilmesine, yerel basın çalışanlarına göç ve uyum konulu bilgilendirme toplantısı düzenlenmesine, ilçe kurumlarına kaymakamlıklar vasıtasıyla yabancılar hakkında bilgilendirme broşürü dağıtılmasına karar verildi.

Toplantıya İl Emniyet Müdürü Mehmet Hakan Fındık, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Kılıç, KADEM Tekirdağ İl Temsilcisi Zeynep Şentop Şahin, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ve kurum müdürleri katıldı.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi