Türkiye Yanıyor; İnsanı Doğası Hayvanları İle Birlikte

Manavgat- Kütahya- Osmaniye- Adana- Mersin- Kayseri- Uşak- Bodrum- Milas- Marmaris-Kocaeli/Körfez, Ülke genelinde neredeyse eş zamanlı sayılabilecek çıkan yangınlar kamuoyunda ”PKK mı yaptı”? sorusunu gündeme getirdi. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da vatandaşlar bu durumu anormal karşıladılar, üstelik son habere göre Rusya’nın İstanbul konsolosluğunda da yangın çıkmış olması çok düşündürücü. Heryer de..

Türkiye Yanıyor; İnsanı Doğası Hayvanları İle Birlikte
Yazar : Tarih : Okunma : 13 views Yorum Yap

Manavgat- Kütahya- Osmaniye- Adana- Mersin- Kayseri- Uşak- Bodrum- Milas- Marmaris-Kocaeli/Körfez, Ülke genelinde neredeyse eş zamanlı sayılabilecek çıkan yangınlar kamuoyunda ”PKK mı yaptı”? sorusunu gündeme getirdi.

Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da vatandaşlar bu durumu anormal karşıladılar, üstelik son habere göre Rusya’nın İstanbul konsolosluğunda da yangın çıkmış olması çok düşündürücü.

Heryer de yazan arazöz yangın söndürme uçağı vs ve bunların adetleri yada herhangi bir rakam, İnsanlarımızdan ve tüm canlılar dan daha önemli değil.

Çiftçimizin ve Turizmcimizin hali ortadayken, telef olan hayvanlar yok olan evler ve işyerleri mal canın yongası dedirtti. Çünkü vatandaş zaten ayakta kalmakta bile zorlanırken şimdi işlerini geleceklerini ve hatta canlarını kayıp ettiler.

Peki sonuç? Herkesin merak ettiği ancak soramadığı soru şu ki; Devlet baba Çiftçiye, Turizmciye nasıl ve ne şekilde sahip çıkacak ne gibi destekler sağlayacak? Kızılay’dan gelen yeni mesaj da talep edilen ise ”Yangın yaz 2868 e gönder 10 TL destek ol Ateşi birlikte söndürelim” oldu.

Bu durumda yeni bir soru daha ortaya çıkıyor; Kızılay’ın kasası boş mu, büyük bir deprem olsa ekonominin çarkının döndüğü marmara bölgesi yıkılırsa tekrar 10 TL yardım kampanyası mı başlatacak ve yardımlar ne zaman ulaşacak?

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi