Yeniden Refah Gebze’den coşkulu Divan

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Genişletilmiş Haziran  ayı İlçe Divanı Gebze Kültür Merkezi’nde Gerçekleşti. Kuran-Kerim okunmasının ardından başlayan ilçe divanında söz alan Engin Kılıç; ”Bizim gücümüz ihlas, samimiyet ve şuurundan kaynaklanıyor. Mevcut iktidar gitsin de kim gelirse gelsin siyaseti değil ülkenin sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla geliyoruz. Eksik olanları tamamlamak, yapılan yanlışları düzeltmek..

Yeniden Refah Gebze’den coşkulu Divan
Yazar : Tarih : Okunma : 10 views Yorum Yap

Yeniden Refah Partisi Gebze İlçe Teşkilatı Genişletilmiş Haziran  ayı İlçe Divanı Gebze Kültür Merkezi’nde Gerçekleşti. Kuran-Kerim okunmasının ardından başlayan ilçe divanında söz alan Engin Kılıç; ”Bizim gücümüz ihlas, samimiyet ve şuurundan kaynaklanıyor. Mevcut iktidar gitsin de kim gelirse gelsin siyaseti değil ülkenin sorunları çözülsün de kim çözerse çözsün anlayışıyla geliyoruz. Eksik olanları tamamlamak, yapılan yanlışları düzeltmek için geliyoruz. Biz hiçbir ayrım yapmaksızın 82 milyon insanı kucaklamak için 7 milyar insanın selamete ermesi için geliyoruz. Bizim iktidarımızda ülke kaynaklarının; üretim, sanayi, yüksek teknoloji üretimi, eğitim, yerli tarım ve hayvancılık üretimine aktarılacaktır. Ekonomide, dış politikada, eğitimde atacağımız adımlarla Yeniden Refah Partisi olarak adım adım bütün Türkiye’yi hep beraber inşa edeceğiz.” dedi. 

Kılıç’ın ardından selamlama konuşması yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Mehmet Aras yine iddialı açıklamalarda bulundu. İlk seçimde partilerinin Meclis’te olacağını ifade eden Mehmet Aras; ”Biz Türkiye’de 81 ilde Yeniden Refah Partimizin teşkilatlarını kurduk. Hiroşima’ya düşen bomba Saadet Partisine düştü. Bohçasını toplayan Yeniden Refah Partisine geliyor. İlk seçimde inşallah meclis’teyiz” dedi. 

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk programda yaptığı konuşmada şöyle konuştu; “Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hocamın liderliğindeki Milli Görüş hareketi 1969’dan itibaren ahlak ve maneviyatı,  yaygın kalkınmayı, sanayileşmeyi ve gelişmeyi, yeni bir medeniyet anlayışını ön planda tutmuş bunun etrafında siyaset yapmış, bugüne kadar da bu görüşlerden hiç vazgeçmemiş bir fikriyatın yolu yordamı olmuş ve bu hareket bizlere kadar gelmiştir.Büyük bir ihtimalle seçime de yaklaşık 20 parti iştirak edecektir. Görüntüye baktığımızda her partinin başka başka fikirleri var. Bir siyasi partinin ne olduğunu öğrenmek için ekonomiye bakışı, medeniyet anlayışı ve ahlaki yapı ne olacak ona bakmak lazım. Görünürde herkes Millici, maneviyatçı, kalkınmayı ön planda tutan bir zihniyete sahip ama baktığınız zaman hiçbir siyasi parti bir iki tanesi hariç, ekonomide, borsada, hayatımızda faizsiz bir söylem içinde değil. Medeniyet anlayışına baktığınızda yeni bir medeniyet anlayışı ifade eden yok. Bütün siyasi partilerin medeniyet dediklerinde akıllarında Avrupa medeniyeti var. Oysa biz bin yıllık medeniyetin müktesepleriyiz. Kimse kusura bakmasın ama Saray’a yakın bir kaç müteahhidin vergi borçları olan 500 Milyondan tutun, 6 Milyar Liraya kadar olan vergi borçları affediliyor. Cumhurbaşkanının özel izni ile affediliyor. Ama 2 Milyona yakın asgari ücretlinin maaşlarından alınan vergi çatır çatır alınıyor. Maalesef bu böyle.

Naim Öztürk, İslam coğrafyasının bilinçli şekilde fakirleştirildiğini, borca mahkum edildiğini, işsiz kaldığını, tarım ve sanayinin bitme noktasına getirildiğini ifade etti. Son 19 yılda toplumda cinayet, boşanma, fuhuş, uyuşturucu kullanımı gibi suç oranların dokuz kat arttığını belirten Öztürk; “Cezaevleri yaptılar, hemen doluyor. Hastaneler yaptılar, hastaneler dolu. O halde burada bir sorun var” Yapılacak ilk seçimlerde çoğunlukla meclise gireceğiz. Genel Başkanımız, liderimiz Dr. Fatih Erbakan’ı Cumhurbaşkanlığı Köşkü’ne oturtacağız ve bu sorunları ortadan kaldıracağız” dedi. Partiye yeni üye olanların rozetleri düzenlenen törenle Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Naim Öztürk tarafından takıldı.

admin (admin@intikalhaber.com) Websitesi